Ana Sayfa / Beğendiğimiz İnsanlar ve Sözleri

Beğendiğimiz İnsanlar ve Sözleri

Beğendiğimiz insanlar ve sözleri yazımızda; yaşama biçimlerini, işlerini ve verdikleri öğütleri takdir ettiğimiz insanlardan oluşan bir seri oluşturuyoruz. Bu seri sürekli güncel tutulacak.

DIETER RAMS

“İyi tasarım dürüsttür. Bir ürünü gerçekte olduğundan daha yenilikçi, güçlü veya değerli kılmaz. Tutulamayacak vaatlerle tüketiciyi manipüle etmeye çalışmaz.”

STEVE JOBS

“Picasso’nun güzel bir sözü var: “İyi sanatçılar taklit eder, büyük sanatçılar çalar.” Ve biz iyi fikirleri çalmaktan hiçbir zaman utanmadık ve bence Macintosh’u harika yapan detaylardan birisi onu tasarlayan insanların müzisyen, şair, ressam, zoolojist tarihçi ve aynı zamanda dünyanın en iyi bilgisayar bilimciler olmasıydı.”

MIES VAN DER ROHE

“Eğer her yeni gün bazı şeyler istenilir ise, biz orada yokuz. İstenen formların maliyeti arzulanan neticede olamaz. Fakat gerçek istekler, üzerinde çok çalışılmalarla oluyor.”

ELON MUSK

“Akıllı bir mühendisin muhtemelen en büyük hatası, olmaması gereken bir şeyi optimize etmektir.”

CENGİZ BEKTAŞ

“Önemli olan canlandırmaktır. Başka deyişle, yapıyı çağdaş bir işlevde kullanabilmektir. İnsanlarla dıştan olduğunca içten de ilişkisini kurabilmek, onu yeniden insan sıcaklığına kavuşturabilmektir.”

HENRY FORD

“En iyisine inanın… En iyisi için bir hedefiniz olsun, en iyi halinizden daha azıyla asla tatmin olmayın. En iyisini deneyin, uzun vadede en iyi sonuç ortaya çıkacaktır.”


Kaynak: Apple, Tesla, SALT Araştırma Cengiz Bektaş Arşivi

Bir Cevap Yazın

Shopping Cart