Daniel Libeskind Richard Hennessy için Konyak Şişesi Tasarladı

0
(0)
Richard Hennessy konyak şişesi.
Mimar Daniel Libeskind, içecek markası olan Hennessy için köşeli bir konyak şişesi tasarladı.

Baccarat kristal şişesi, geleneksel bir konyak şişesini andıran kavisli bir iç formu ve onu çevreleyen köşeli bir dış şekle sahip. Tasarım da bir tarih ve gelecek duygusu uyandırmak amaçlandı.

Mimar Daniel Libeskind ve Richard Hennessy konyak şişesi.
Mimar Daniel Libeskind ve tasarladığı konyak şişesi.

Libeskind, “Tarih ve geleceğin birbirleri arasındaki etkileşimden ilham alıyorum, ikisi bir araya geldiğinde özel bir sihir oluyor.” dedi. “Şişenin ilhamı, Richard Hennessy’nin güçlü ambleminden ve markanın geleceğinin simgesinden geldi.” diye devam etti. “Tarihi yüceltirken onurlandırmak istedim.”

Richard Hennessy konyak şişesi.
İç formu, geleneksel bir konyak şişesinin formunda.

Libeskind, kavisli ve açılı formları birleştirerek 1765 yılında Richard Hennessy tarafından kurulan Hennessy firmasının geleneğini yansıtmayı ve içeceğe “yeni bir enerji ve karmaşıklık” kazandırmayı amaçladı.  “Klasik Hennessy şişesi formuyla başladım ama tasarımın sınırlarını zorlamak istedim. Ayrıca Richard Hennessy’nin mirasını somutlaştıracak güçlü bir şey tasarlamak istedik.” diye ekledi.

“Sonuç, Richard Hennessy’nin ruhunu yansıtan kristal formun içine yumuşak kavisli şekli yerleştirmek oldu.” diye devam etti.

“Organik eğrilerin silüetin cesur geometrik formuyla yan yana gelmesi, içindeki içeceğe yeni bir enerji ve karmaşıklık kazandırıyor.”

Richard Hennessy konyak şişesi.
Şişe Baccarat kristalinden yapıldı.

Libeskind, şişe tasarlama sürecini bir bina tasarlama sürecine benzetti. “Tasarım süreci, muhteşem ve nadir bir şey tasarlama ortak hedefiyle birkaç yıl önce başladı.” diye devam etti.

“Oldukça organik ancak her zaman bir ilham kıvılcımı ile başlar; bir fikir, bir yer hatta bir his ve sonra olasılıklar artar…”

Richard Hennessy konyak şişesi ve kutusu.
Libeskind, şişeyi markanın geleneğini ve geleceğini temsil edecek şekilde tasarladı.

Kaynak: Haber dezeen’den çevrilerek derlenmiştir.

Ortalama Puan: 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
×